ÖRENDE YAMAÇPARAŞÜTÜ

Ören,Muğla ilinin Milas ilçesine bağlı bir beldedir.Açık mavi denizi,yemyeşil dağları ile Ören Türkiye’deki yamaç paraşütü cazibe merkezlerinden birisidir.1997 yılından itibaren Ören’de Kocatepe dağından profesyonel olarak yamaç paraşütü uçuşları yapılmaktadır.

            Uçmanın en kolay yöntemi olan yamaç paraşütünü daha önce denemediyseniz deneyimli bir pilot eşliğinde Ören’den uçabilirsiniz.Heyecan dolu bu macerada eşsiz Gökova Körfezi manzarası sizlere eşlik edecektir.

            Marçalı Dağları’nın uzantısı olan Kocatepe,645m yüksekliktedir.Kocatepe bu sporun yapılabilmesi için bizlere mükemmel şartlar sunar.Doğu Batı yönünde uzanan dağlar,denizden esen meltem rüzgarı güvenli ve eğlenceli uçuşlar yapmamızı sağlar.Bu sayede;iyi hava koşullarında saatlerce uçmak mümkündür.Pilot isteğine bağlı olarak havalandıktan 3 dakika sonra deniz üzerine çıkılabilmektedir,geriye kalan yaklaşık 15 dakikalık uçuş deniz üzerinde yapılıp plaja inilmektedir.Yapılan akrobasi hareketleri ile adrenalin seviyenizi en yüksek noktaya çıkarabilirsiniz.

            Ören’den Kocatepe’ye çıkış yolu 15km lik asfalt bir yoldur.Otomobil ile plajdan tepeye 20 dakikada çıkılmaktadır.Kocatepe’ye çıkınca manzara karşısında büyüleneceksiniz.Uçuştan önce Kocatepe’de bulunan kafede içeceğinizi yudumlayıp,Gökova manzarasıyla heyecanınızı yatıştırabilirsiniz.

            Uçmak için önceden eğitimli olmanız gerekli değildir.5 dakika süren bilgilendirmenin ardından, deneyimli yamaç paraşütü pilotunuzla birlikte paraşüte bağlanıp birkaç adımlık koşuyla gökyüzünde süzülerek uçarsınız.Yanınıza kamera ve fotoğraf makinanızı alarak havadan çekim yapabilirsiniz.

 

                                                                                          2005

                                                                                        Medeni Akın